Tlenoterapia hiperbaryczna

Łagodne sesje hiperbaryczne to nowoczesna metoda leczenia za pomocą tlenu. Sesje obdywają się w specjalnej komorze Omnioxy.
Zdjęcie komory hiperbarycznej OMNIOXY

Dlaczego warto skorzystać z terapii hiperbarycznej?

Korzyści jest bardzo wiele! Znaczący wzrost ilości tlenu dostarczanego do organizmu w czasie terapii hiperbarycznej uruchamia i przyspiesza procesy regeneracji oraz wspomaganie leczenia miejsc dotkniętych chorobą. Co ważne, następstwem terapii hiperbarycznej jest nawet 8-krotny wzrost liczby komórek macierzystych w organizmie, czyli tych, które mają zdolność przekształcania się w komórki innych tkanek.

Regularne pobyty w komorze hiperbarycznej podnoszą wydolność organizmu, przyspieszają procesy regeneracji po treningach fizycznych oraz sprzyjają leczeniu wszelkiego rodzaju przeciążeń i mikrourazów. Działają także przeciwbólowo, wpływają na procesy naprawcze w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych, przyspieszając tym samym rehabilitację po zabiegach chirurgicznych, w tym tych z zakresu ortopedii.

Terapia hiperbaryczna wpływa także pozytywnie na dotlenienie mózgu, wspomagając tym samym regenerację tkanek po porażeniach mózgowych czy urazach neurologicznych, takich jak wylewy lub udary. Uśmierza również silne bóle migrenowe i wpływa na nasz ogólny dobrostan: łagodzi objawy stresu, przewlekłego zmęczenia czy napięcia psychicznego, w tym stanów depresyjnych. Równocześnie wpływa pozytywnie na naszą pamięć i koncentrację.

Łagodna komora hiperbaryczna

To w niej odbywają się sesje tlenoterapii. Korzystamy z najlepszego sprzętu od największego producenta na rynku – OMNIOXY. Sesje w takiej komorze są w pełni bezpieczne.

Tlenoterapia w chorobach skóry

Zalecana liczba sesji: 10 – 30. Codziennie / co drugi / co trzeci dzień
Zdjęcie pleców

Tlenoterapia w neurologii

Zalecana liczba sesji: 10 – 40. Codziennie / co drugi / co trzeci dzień

Tlenoterapia w kardiologii

Zalecana liczba sesji: 10 – 30. Codziennie / co drugi / co trzeci dzień

Tlenoterapia w codziennym życiu

Zalecana liczba sesji: 6 – 20. Codziennie lub dwa/trzy razy w tygodniu

Kiedy nie wolno korzystać z tlenoterapii?

Przeciwwskazania bezwzględne:

Przeciwwskazania względne:

Jak wygląda sesja?

Zabieg składa się z 3 etapów. Pierwszym z nich jest kompresja, polegająca na stopniowym zwiększeniu ciśnienia. Może pojawić się uczucie ciepła oraz mogą przytykać się uszy. Po tym etapie następuje terapia właściwa – stężenie tlenu w komorze wynosi około 95%. To odpowiedni czas, aby się zrelaksować i wyciszyć. Końcowym etapem jest dekompresja, czyli wyrównanie ciśnienia w komorze. Cała sesja trwa około 70 minut, z czego 60 minut to terapia właściwa, 8 minut to kompresja i 2 minuty to dekompresja.

Tlenoterapia w boreliozie

Gdy mówimy o boreliozie, warto wiedzieć, iż infekcja ta rodzi się z bakterii beztlenowej, przenoszonej przez kleszcze. Jeżeli zostaliśmy zdiagnozowani jako zainfekowani, powinniśmy wzmocnić dotlenienie naszego organizmu. Z pomocą tlenoterapii hiperbarycznej możliwości rozmnażania się bakterii boreliozy zostają zahamowane, a z czasem obumarłe drobnoustroje zostają całkowicie wydalone. Zabiegi w komorze hiperbarycznej mogą być uzupełnieniem do antybiotykoterapii, zahamowania rozwoju oraz dalszego rozmnażania się bakterii wsparcie dla osób nie mogących korzystać z antybiotykoterapii działanie wspomagające, nawet po długiej i bezskutecznej terapii lekowej uzupełnienie obniżonej odporności i przyspieszenie powrotu do zdrowia wydalanie pozostałości drobnoustrojów i przemiany materii
Zdjęcie komory hiperbarycznej OMNIOXY

Cennik

Czas trwania sesji: 60 minut
1 sesja: 120 zł
6 sesji: 600 zł
10 sesji: 900 zł
20 sesji: 1600 zł

Czas trwania sesji: 90 minut

1 sesja: 180 zł
6 sesji: 900 zł
10 sesji: 1500 zł
20 sesji: 2800 zł

Nie masz pomysłu na prezent?

Podaruj indywidualny voucher wyjątkowej osobie na pakiet zabiegów w Przystani Zdrowia. Voucher na tlenoterapię czy presoterapię, to wyjątkowy i wyszukany prezent na każdą okazję. Podaruj zdrowie w prezencie Skontaktuj się z nami, aby ustalić szczegóły.

Dane kontaktowe

Odwiedź nas:
ul. Kolejowa 8, 59-620 Gryfów Śląski

Godziny otwarcia:

Nieregularne 

Wizyty możliwe po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym.

Skontaktuj się:

komoraomnioxy@gmail.com

+48 534 837 980